Warto postawić na naturalne farby do włosów! Dlaczego?

naturalne farby do włosówOstatnio coraz głośniej słyszy się o naturalnych farbach do włosów, jako zdrowej alternatywie dla produktów tradycyjnych, zawierających chemiczne środki alkalizujące. Specjaliści zgodnie podkreślają, że naturalne farby do włosów są przedmiotami, na które zdecydowanie warto postawić, jeżeli chcemy stosować produkty bezpieczne i ekologiczne. Sprawdzamy, na czym polega przewaga farb naturalnych, nad tymi chemicznymi.

Zdrowa pielęgnacja włosa

Naturalne farby do włosów w swoim składzie zawierają jedynie składniki pochodzenia roślinnego. Brak obecności jakichkolwiek substancji chemicznych wpływa na ich duży stopień bezpieczeństwa. Dzięki temu, stosowanie naturalnych farb do włosów nie niszczy ich struktury, nie przyczynia się do ich rozdwajania, ani wypadania. Wiąże się to z faktem, że naturalne farby otulają jedynie zewnętrzną warstwę włosa, nie wnikając w jego strukturę.

Bezpieczeństwo stosowania naturalnych farb

To, co w farbach tradycyjnych, zawierających substancje chemiczne jest najgorsze, to fakt, że w wielu produktach znajdują się składniki o właściwościach rakotwórczych. Stosowanie takich produktów może być niebezpieczne dla zdrowia ogólnego, szczególnie zaś jest ryzykowne ich używanie przez kobiety w ciąży.

About the author

naturalny

View all posts